Tarp jaunųjų akademikų – dar vienas LSMU mokslininkas

2023-12-14
< Grįžti

Baigiantis metams, Lietuvos mokslų akademija (LMA) renka Jaunosios akademijos narius. Iš 19 kandidatų LMA mokslų skyriuose išrinkti ir 2023 m. gruodžio 5 d. LMA prezidiumo nutarimu patvirtinti dešimt jaunųjų akademikų. Tarp jų – dar vienas mokslininkas iš Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU).

LMA Jaunosios akademijos Žemės ūkio ir miškų mokslų skyriuje universitetui atstovauja dr. Juozas Grigas (veterinarija).

Dr. J. Grigo mokslinių interesų sritys – zoonozinės virusinės ligos, imuninis atsakas prieš patogeninius virusus, sąveika tarp virusinių baltymų ir imuninės sistemos, epidemiologinė analizė. Kartu su bendraautoriais paskelbė pirmuosius duomenis apie hepatito E viruso paplitimą Lietuvos gyvūnų ir žmonių populiacijose, taip pat aktyviai dirbo erkinio encefalito viruso, Afrikinio kiaulių maro, pasiutligės epidemiologinių tyrimų srityse. Nuo 2020 m. bendradarbiauja su Ispanijos mokslininkais imunologinių SARS-CoV-2 tyrimų srityje, nagrinėjant viruso pagalbinių baltymų ir viduląstelinių metabolinių bei imuninių procesų sąveikos mechanizmą. Yra 17 duomenų bazėje „Clarivate Web of Science“ paskelbtų publikacijų bendraautoris, h indeksas 7. Nuolat dalyvauja projektinėje veikloje, apdovanotas Lietuvos mokslų tarybos (LMT) stipendija už akademinius pasiekimus.

Šiuo metu LMA Jaunojoje akademijoje iš viso yra 4 jaunieji akademikai iš LSMU, dar trys LSMU mokslininkai – tarp Jaunosios akademijos alumnų.