Universitete iškilmingai paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena

2024-02-15
< Grįžti

Vasario 15 d. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Mokomojo laboratorinio korpuso Z. Januškevičiaus posėdžių salėje įvyko iškilmingas Tarybos ir Senato posėdis, skirtas Vasario 16-ajai – Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti.

„Ši šventė, – ne tik žvelgimas praeitin, bet ir šios dienos apmąstymas bei žvilgsnis į ateitį, kurią su didžiuliu optimizmu kuriame šiandien. Šiame procese aktyviai dalyvauja ir visa Universiteto bendruomenė. Jos pastangos ir pasiekimai turi svarbią reikšmę sveikatai, gyvybei, Universiteto ir visos šalies tobulėjimui. Pastarieji metai buvo svarbūs naujų kompetencijų tobulinimu mokslų, studijų, gydymo procesuose. Universitete formuojasi nauja infrastruktūra, daugiadiscipliniai kolektyvai ir padaliniai. LSMU užtikrintai įsitvirtina tiek nacionalinėje, tiek tarptautinėje akademinėje erdvėje bei gerąja to žodžio prasme užkrečia tarptautiškumu ir mūsų miestą Kauną“, – naujausiais laisvoje šalyje veikiančio Universiteto pasiekimais džiaugėsi LSMU rektorius prof. dr. Rimantas Benetis.

Tuo tarpu LSMU Tarybos pirmininkas Gintaras Skorupskas pažymėjo, kad Vasario 16-oji – tautos gyvybingumo ir dvasinio tvirtumo šventė bei puiki proga permąstyti vertybes,  prisiminti tai, kas iš tiesų yra svarbu.

„Visais laikais akademinės bendruomenės nariai buvo tarp tų, kurie kūrė Lietuvą, tautą ir valstybę. Tik sveika ir išsilavinusi visuomenė yra stipri. Toks buvo ir yra daugelio Lietuvos mokslo ir kultūros šviesulių veiklos moto. Ši šventė yra puiki proga bent sykį per metus dirstelėti į vertybes, kurios lemtingais tautai apsisprendimo metais tapdavo nacijos ir piliečių egzistencijos pagrindu. Tai išskirtinė proga atskirti esminius dalykus nuo neesminių, suteikti gyvybingumo ir vilties mūsų pagrindiniam tikslui – ugdyti sveiką bei išsilavinusią visuomenę, nes tik tokia visuomenė bus ekonomiškai stipri, demokratiška, laisva ir nepriklausoma“, – sakė G. Skorupskas.

Renginyje Medicinos fakulteto dekanas prof. dr. Andrius Macas susirinkusiems skaitė pranešimą tema „Akademinė laisvė – istorinis kontekstas, nūdiena ir perspektyvos: Lietuva, universitetas ir pasaulis“. Pranešime jis kalbėjo apie tai, kas yra akademinė laisvė, kuo ji svarbi valstybėms, žmonėms, visuomenei.

„Universitetai yra daugiau nei mokslo ar studijų institucija. Tai – unikalus fenomenas. Įprasta, kad universitetai rūpinasi studijomis, mokslu, klinikine praktika. Tačiau jų egzistavimas gina ir netiesiogiai užtikrina valstybių demokratiją. Viena iš pagrindinių, galbūt net pagrindinė universitetų savybė – akademinės laisvės puoselėjimas ir apsauga. Labai džiaugiuosi, kad mūsų Universitetas, nepaisant įvairių laikmečių ir jų atneštų sunkumų, skaičiuodamas daugiau kaip 100 metų, yra išsaugojęs savo autonomiją ir ištikimas akademinės laisvės tradicijai. Per tuos 100 metų buvo  ne kartą bandyta tą laisvę varžyti ar net pažaboti – kartais išorės jėgų, kartais vidinių – valstybinių priemonių, bet metų tėkmėje galiu drąsiai teigti, kad Universitetas šią patikėta jam vertybę ištikimai saugo“, – pasakojo dekanas.

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos renginį vainikavo muzikinis atlikėjos Jurgos Šeduikyje pasirodymas. Pasibaigus koncertui dalyviai susibūrė šventiniam bendrabūviui ir vaišėms.

Renginio galerija