Universitete lankėsi svečiai iš Uzbekistano: pasirašyta bendradarbiavimo sutartis

2022-08-19
< Grįžti

Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) ir Kauno klinikose lankėsi Uzbekistano Sveikatos apsaugos ministerijos ir Respublikinio mokslinio greitosios medicinos pagalbos centro atstovai. Vizito tikslas – iš arčiau susipažinti su ikidiplominių studijų ir rezidentūros organizavimo principais, taip pat pagalbos sunkias traumas patyrusiems pacientams metodika Lietuvoje.

Susitikime aptartas galimas LSMU, Uzbekistano sveikatos apsaugos ministerijos ir Respublikinio mokslinio greitosios medicinos pagalbos centro bendradarbiavimas projektuose, skirtuose kelti profesinę darbuotojų kvalifikaciją. Taip pat kalbėta apie bendrų mokslinių tyrimų organizavimą, ikidiplominių ir podiplominių studijų programų rengimą ir atnaujinimą, metodines gydymo rekomendacijas. Šios ateityje galimo bendradarbiavimo kryptys buvo patvirtintos pasirašant dvišalę ketinimo bendradarbiauti sutartį.

Sudarydamas šią bendradarbiavimo sutartį Universitetas tęsia veiklas Vidurinėje Azijoje. Vienas iš LSMU tikslų – pasidalinti patirtimi pereinant iš postsovietinės į modernią šiuolaikišką sveikatos priežiūros sistemą, padėti regione įsitvirtinti mokslo įrodymais grįstai medicinos praktikai, skatinti tarptautiškumą, mainus mokslo ir studijų srityje.

Vizito metu taip pat vyko darbiniai susitikimai su Medicinos fakulteto dekanu prof. Algimantu Tameliu ir Podiplominių studijų centro dekanu prof. Juozu Kupčinsku. Medikų iš Uzbekistano grupė lankėsi Kauno klinikų Traumų ir skubiosios pagalbos centre, kur direktorius medicinai ir slaugai, Skubiosios medicinos klinikos vadovas prof. Kęstutis Stašaitis svečius supažindino su ligoninės infrastruktūra, darbo organizavimo principais, aptarė pagalbos sunkias traumas patyrusiems pacientams metodines rekomendacijas.

Vizito akimirkos