Valstybės atkūrimo dienos proga – garbingas apdovanojimas prof. V. Lesauskaitei

2023-02-17
< Grįžti

Vasario 16-ąją Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda įteikė valstybės apdovanojimus už nuopelnus Lietuvai ir už jos vardo garsinimą pasaulyje.

Tarp apdovanotųjų – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) prorektorė mokslui prof. habil. dr. Vaiva Lesauskaitė: profesorei įteiktas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžius.

Aukštu apdovanojimu prof. V. Lesauskaitė įvertinta už mokslinius darbus, akademinę ir ekspertinę veiklą, už išskirtinio tarptautinio pripažinimo sulaukusius inovatyvius genetinius, epidemiologinius tyrimus.

„Išskirtinis gebėjimas atlaikyti visas negandas, nepalūžti ir vis iš naujo pakilti – iš svetimųjų priespaudos, karo sugriovimų, pasitaikančių abejonių – ne tik žymi Lietuvos praeitį, bet ir skatina mus žengti pirmyn. Džiaugiuosi galėdamas pasakyti, kad šiame kelyje mūsų šalis gali kliautis kūrybingais, ryžtingais ir laisvę mylinčiais žmonėmis“, – sakė šalies vadovas.

Prezidento teigimu, didžiausio dėkingumo nusipelno išskirtinės asmenybės, kurios nesitenkina dabartimi ir atkakliai kuria mūsų visų bendrą ateitį. Savo gabumus, jėgas ir laiką skirdamos Lietuvos naudai bei jos žmonių gerovei, jos plečia visų mūsų galimybių ribas.

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos