Visuomenei pristatytas analogų neturintis produktas, skatinantis burnos ertmės gijimą po odontologinių operacijų

2023-11-08
< Grįžti

Antradienį Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Farmacijos fakultete pristatytas analogų rinkoje neturintis produktas, skatinantis burnos ertmės gijimą po odontologinių operacijų. Tikimasi, kad LSMU bei kitų įstaigų biotechnologijos srities mokslininkų ir sveikatos inovacijų ekspertų „Fitodenta“ sukurta priemonė taps efektyvia alternatyva iki šiol naudojamoms pooperacinės odontologinių pacientų priežiūros priemonėms.

Produkto kūrimas suvienijo skirtingų sričių mokslininkus

„Fitodenta“ produktas skirtas naudoti po danties šalinimo, implantacijos ar kitų odontologijos procedūrų, kurios palieka žaizdas ir tinimą. Patentuotos produkto preparatų formulės yra pagrįstos natūraliomis augalinės kilmės medžiagomis.

Šis inovatyvus gaminys sukurtas įmonių grupei „Fitodenta“, bendradarbiaujant su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Vaistų technologijos ir Universiteto vaistinės mokslininkais bei Lietuvos biochemijos srities specialistais.

„Fitodenta“ pristatyme dalyvavo produktą kūrę LSMU Farmacijos fakulteto Vaistų technologijos katedros bei Universiteto vaistinės mokslininkai – profesorė Jurga Bernatonienė, biomedicinos mokslų daktaras Rimantas Pečiūra, docentė Gailutė Drakšienė, taip pat gydytojai-odontologai, projekto investuotojai, farmacijos specialistai bei kitų sričių atstovai.

„Džiaugiamės gerais bendro darbo rezultatais, kuriuos pavyko gauti LSMU Vaistų technologijos katedrai ir vaistinei glaudžiai bendradarbiaujant su bendrove „Fitodenta“. Šio projekto sėkmę neabejotinai nulėmė ilgalaikio, nuo 2015 metų trunkančio bendradarbiavimo patirtis. Neabejojame, kad tolesnis LSMU bendradarbiavimas su įmonių grupe, kuriai priklauso „Fitodenta“, duos abipusę naudą, taip pat ir naudą visuomenei“, – sakė produkto kūrėjai prof. J. Bernatonienė ir dr. R. Pečiūra.

Renginio dalyviams LSMU atstovai papasakojo apie produkto kūrimo kelią bei pristatė priemonės efektyvumą pagrindžiančius tyrimų rezultatus. Tuo tarpu „Fitodenta“ atstovai pristatė gaminio panaudojimo galimybes ir išskirtines terapines savybes.

Efektyvumas patikrintas tyrimais

„Fitodenta“ produkto natūralios kilmės veikliųjų medžiagų efektyvumas yra patikrintas vartotojų tyrimu. Jis padėjo reikšmingai sumažinti skausmą ir patinimą, o kai buvo vartojamas kartu su tradiciniais pooperaciniais vaistais kaip pagalbinė priemonė, paspartino gijimą net 40%.

„Šis produktas skirtas naudoti po danties šalinimo, implantacijos, kitų paprastesnių ar sudėtingų odontologijos procedūrų, kurios palieka žaizdas, uždegimą ir patinimą. Produkto formulėje esančios natūralios medžiagos mažina uždegimą, skatina gijimą, todėl mažėja antibiotikų poreikis. Kaip žinia, Pasaulio sveikatos organizacija yra iškėlusi problemą dėl visuomenėje augančio atsparumo antibiotikams ir poreikį mažinti jų vartojimą. Fitodenta produktai negali pakeisti antibiotikų, tačiau gali prisidėti prie mažesnio jų naudojimo“, – pasakojo „Fitodenta” direktorius Tomas Andrejauskas.

Ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC) duomenimis, mažiausiai 30 proc. ambulatoriškai skiriamų antibiotikų yra nereikalingi, o per didelis jų vartojimas prisideda prie didėjančių bakterinių infekcijų, kurios tampa atsparios antibakteriniams vaistams, skaičiaus.

„Fitodenta“ produktas praturtintas natūraliais augaliniais ekstraktais, kurie, siekiant užtikrinti maksimalų efektyvumą, yra suderinti su iš augalų išgrynintomis, stipriu antiuždegiminiu poveikiu pasižyminčiomis natūraliomis medžiagomis.

Produkto rinkinį sudaro du preparatai: burnos purškalas ir kosmetinis gelis. Vartotojų tyrimai parodė, kad geriausias efektas pasiekiamas naudojant abu preparatus kartu – purškalą burnos ertmėje ant pažeistų dantenų ir gleivinės, o gelį išorėje, patinimo srityje.

Šie preparatai skirti laikinam naudojimui ir turi būti vartojami pagal odontologo ar kitos sveikatos priežiūros specialisto rekomendaciją.

Renginio galerija