Lietuvos ir Prancūzijos (CNRS) mokslininkų, dirbančių sveikatos srityje, simpoziumas

< Grįžti
09:00-18:00

Gerbiami Lietuvos Mokslininkai, maloniai kviečiame Jus į pirmąjį Lietuvos ir Prancūzijos (CNRS) mokslininkų, dirbančių sveikatos srityje, simpoziumą, kuris įvyks video konferencijos būdu gruodžio 6 ir 7 d. d. Simpoziumą organizuoja Lietuvos Respublikos ambasada Prancūzijoje ir Lietuvos Mokslų Taryba kartu su Prancūzijos Nacionaliniu Tyrimų centru CNRS. Renginio kalba – anglų.

Šis renginys suteiks galimybę Lietuvos ir Prancūzijos mokslininkams pristatyti savo mokslo centrus, pasidalinti savo mokslinių tyrimų veikla bei  susipažinti su kolegomis. Simpoziumo tikslas – užmegzti kontaktus tarp abiejų šalių tyrėjų, dirbančių sveikatos mokslų srityje, paskatinti jų bendradarbiavimą dvišaliuose ir daugiašaliuose Europos projektuose, taip pat supažindinti su esamomis bendradarbiavimo programomis ir instrumentais.

Simpoziume dėmesį sutelksime į tris prioritetines  mokslinių tyrimų sritis, kurioms ypatingą reikšmę skiria  ne tik Lietuva bei Prancūzija, bet ir visa Europos Sąjunga, tai atspindėdama savo mokslinių tyrimų ir inovacijų programoje „Europos horizontas”:

1. Vėžys: ląsteliniai ir molekuliniai mechanizmai, mikroaplinka ir gydymo būdai;

2. Neurodegeneracinės ligos: genai, agregatų nukleacija ir plitimas bei terapijos;

3. Infekcinės ligos: šeimininko ir patogeno sąveika.

Anglų k.:

1. Cancer: from cellular to molecular mechanisms, microenvironment and therapies;

2. Neurodegenerative diseases: genes, aggregates nucleation and spreading, and therapies;

3. Infectious diseases: host-pathogen interactions.

Gruodžio 7 d. renginį užbaigs diskusija, kurioje dalyvaus abiejų šalių institucijų, atsakingų už mokslo plėtrą ir mokslinį bendradarbiavimą, atstovai. Jie pristatys bendradarbiavimo galimybes ir esamas priemones, įgalinančias tokį bendradarbiavimą.

Renginio programą galite peržiūrėti čia.

Simpoziume Lietuvai atstovaus mokslininkai iš Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir jo ligoninių- Kauno klinikų ir Kauno ligoninės,  Inovatyvios medicinos centro, Nacionalinio vėžio instituto, Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto, o Prancūzijai- CNRS Nacionalinis biologijos mokslų institutas.

SVARBU: kad galėtumėte dalyvauti simpoziume ir gauti prisijungimo nuorodą, prašome iki gruodžio 2 d.  užpildyti registracijos formą. Renginio įrašas bus siunčiamas tik užsiregistravusiems, naudojantis šia nuoroda.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į Lietuvos ambasadą Prancūzijoje: Irena Skullerud, el. p. irena.skullerud@urm.lt; tel. 33 1 4054 5054; mob.: 33 6 8513 5444