Abituriente! Atestatas tavo rankose, bet nežinai, kur studijuoti? Rinkis LSMU!

2023-07-19
< Grįžti

Laikai rankose atestatą ir neapsisprendi, ką norėtum veikti toliau? Patiktų rūpintis žmogaus ar gyvūno sveikata? Nebijai iššūkių?

LSMU – specializuotas sveikatos, gyvybės, veterinarijos ir žemės ūkio mokslų studijų srities universitetas. LSMU durys atviros ir tiems, kurie brandos egzaminus išlaikė ne vien šimtukais.

Šiame universitete tikrai rasi sau tinkamą studijų programą!

Rinkis būsimos karjeros kryptį:

Medicininės ir veterinarinės biochemijos studijos puikiai parengia atlikti sudėtingiausius biocheminius tyrimus. Galėsi išsyk dirbti moderniausiose sertifikuotose klinikinėse, mokslo laboratorijose: jose labai reikia kvalifikuotų specialistų.

Medicininės ir veterinarinės genetikos studijos – pirmasis laiptelis į perspektyvią genetiko karjerą. Išmoksi atlikti sudėtingiausius genetinius tyrimus ir galėsi išsyk dirbti moderniausiose sertifikuotose klinikinėse, mokslo laboratorijose.

Unikalus probleminis mokymo metodas, net 1 tūkst. valandų praktikos moderniausiose klinikose – ir realūs gebėjimai padėti pacientui po sunkios ligos ar traumos. Tai – Ergoterapijos studijos. Įdomu? Rinkis: reabilitacijos studijų kryptis – vis dar auganti.

Norėtum mėgstamam sportininkui po traumos padėti kuo greičiau grįžti į aikštelę? Kineziterapijos programa parengs taip, kad galėsi kvalifikuotai dirbti išsyk po studijų. Laukia net 1 tūkst. valandų praktikos moderniausiose klinikose.

Bendrosios praktikos slaugytojas – viena paklausiausių specialybių visame pasaulyje. Pagrindą stipriai karjerai suteiks daugybė praktikos valandų įvairiose profilinėse universitetinės ligoninės klinikose. Išmoksi atlikti įvairias procedūras, dirbti su naujausia įranga, o svarbiausia – teiksi pagalbą žmonėms, turėsi išskirtinį, sudėtingą, bet pasitenkinimo ir pasididžiavimo teikiantį darbą!

Jei ne kartą svajojai savo gebėjimais padėti žmonijai – rinkis Visuomenės sveikatos studijas. Senėjanti visuomenė, pandemijos, gyventojų migracija, klimato kaita, skaitmeninės sveikatos plėtra – štai tokias problemas tektų spręsti ateityje. Laukia įdomūs, iššūkių ir atradimų pilni studijų metai, galimybė rinktis perspektyvias gretutines informacinių technologijų studijas ir stipri, įdomi karjera. 

Jei nori tapti saugaus maisto srities ekspertu, jei įdomūs maisto kokybės tyrimai iki jam patenkant ant vartotojų stalo – Maisto saugos studijos – tau. Išmoksi apsaugoti žmones nuo per maistą plintančių žmonių ir gyvūnų ligų, naujausia įranga atlikti cheminius, fizikinius ir mikrobiologinius tyrimus – ir visada turėsi įdomios veiklos.

Jei norėtum ateityje kurti sveikus šiuolaikiškus maisto produktus ar vadovauti gamybos įmonei, Maisto mokslo studijų programa – Tau. Daugiausia dėmesio skiriama sveikai ir dietinei mitybai, o tai – visame pasaulyje perspektyvi sritis. Studijos suteiks gebėjimų kurti sveiką ir saugų maistą, susikurti įdomią karjerą maisto pramonėje. 

Ar augintum sraiges, bites, alpakas, žirgus – reikia specifinių žinių, kaip tai daryti. Vertingų įgūdžių savo būsimai verslo, mokslo ar praktinei karjerai gali pasisemti Gyvūnų mokslo studijose. Išmoksi auginti ir veisti ūkinius gyvūnus – o tai gebančių jau šiandien reikia triskart daugiau, nei parengiama – tad būsi paklausus (-i), visam gyvenimui turėsi įdomaus, gerai apmokamo darbo, kuriame be meilės gyvūnui – nė žingsnio!

Jei negali gyventi be gyvūnų, jei traukia darbas su seniausiais žmonių bičiuliais ir pagalbininkais – šunimis ir žirgais – pasidomėk Gyvūno ir žmogaus sąveikos programa. Tai studijos tiems, kurie gyvūną mato kaip draugą, šeimos – ar terapinės specialistų komandos narį. Tapsi unikaliu(-ia) specialistu (-e), gebėsi parengti gyvūną žmonių reabilitacijai, tarnybai, sportui, pramogų ar laisvalaikio verslui.

Reikalavimai stojantiesiems

Valstybės finansuojamai studijų vietai – ne mažiau kaip 3 išlaikyti valstybiniai brandos egzaminai ir penkių dalykų geriausių metinių įvertinimų aritmetinis vidurkis – ne mažesnis kaip 7. Konkursinis balas turi būti ne mažesnis kaip 5,4. Konkurse į Medicinos ir Odontologijos studijų programas gali dalyvauti tik surinkusieji ne mažesnį nei 6,5 konkursinį balą ir atitinkantys mokymosi rezultatų minimalius rodiklius.

Pasirinkę ir įstoję į Gyvūnų mokslo, Maisto mokslo  ir Veterinarinės medicinos studijų programų valstybės finansuojamas vietas, galės pretenduoti į  Žemės ūkio ministerijos tikslines skatinamąsias stipendijas, kurios numatytos visam studijų laikotarpiui.

Kodėl verta?

  • 8 studijų programose dėstomos unikaliu integruoto probleminio mokymo metodu, studijos vyksta ciklais (moduliais). 
  • Daugybė praktikos valandų Kauno klinikose, LSMU vaistinėje, mokomosiose laboratorijose, pažangiose įmonėse, smulkių ir stambių gyvūnų klinikose.
  • Jau nuo 1 kurso galima rinktis papildomas praktikas. 
  • Veikia hibridinio mokymo auditorijos, medicininės simuliacijos centrai, kur su manekenais ir muliažais saugiai išmokstama profesinių įgūdžių.
  • LSMU biblioteka – itin draugiška studentams ir dirba 24 val. per parą.
  • LSMU – vienas tarptautiškiausių universitetų Lietuvoje, mokomasi daugiakultūrėje aplinkoje, o stažuotėms ir praktikai galima rinktis geriausius Europos universitetus.  

Su kokiais konkursiniais balais LSMU priimta studijuoti pernai – čia: https://lsmu.lt/istojusiuju-i-lsmu-konkursiniai-balai/.

Daugiau informacijos apie studijas LSMU: Priėmimas

Laukiame Tavęs LSMU!