Ergoterapija - Ergoterpijos studjos LSMU
Studijos vykdomos kartu su KTU

Ergoterapija

Asmens ar grupės įgalinimas prasminga veikla, siekiant asmens ar grupės gerovės, skatinant aktyvumą ir įsitraukimą į prasmingą (-as) veiklą (-as), ugdant reikiamus įgūdžius, įpročius, vaidmenis kasdienėje, mokymosi, darbinėje ar profesinėje bei laisvalaikio aplinkoje namuose ir bendruomenėje.

Baigus studijas suteikiamas sveikatos mokslų bakalauro laipsnis ir ergoterapeuto kvalifikacija.

Kvalifikacinis laipsnis
Bakalauras
Studijų krypčių grupė
Sveikatos mokslai
Studijų kryptis
Reabilitacija
Fakultetas
Slaugos
Studijų forma
Nuolatinė
Studijų trukmė
4 metai

Nuo 2022 m. LSMU Ergoterapijos studijų programa vykdoma kartu su KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakultetu, todėl ergoterapijos programos studentai turės unikalias galimybes kartu su biotechnologijų studentais dalyvauti studijų procese, bei kartu laboratorijose kurti išmaniąsias technologijas skirtas padėti žmogui.

Priėmimo taisyklės
Prašymų pildymas ir sutarčių pasirašymas

profesinė perspektyva

Ergoterapeutai dirba su asmenimis, kurie dėl traumų, įgimtų ar įgytų priežasčių negali atlikti kasdienės veiklos užduočių. Šios veiklos problemos sprendžiamos stiprinant pacientų galimybes ar pritaikant jam palankią aplinką. Išmaniosios, inovatyvios technologijos užima svarbią vietą ergoterapijoje, jų pagalba galime padidinti asmenų veiklos galimybes ir dalyvavimą joje.

Baigę studijas galėsite dirbti ergoterapeutais sveikatos priežiūros įstaigose, valstybinėse ir privačiose visų sveikatos priežiūros lygmenų įstaigose ir institucijose: ligoninėse, poliklinikose, vaikų gydymo ir ugdymo, sveikatingumo paslaugas teikiančiose įstaigose, profesinės, socialinės reabilitacijos įstaigose, globos namuose, pensionatuose ir pan. Taip pat, galėsite dirbti naujų produktų, skirtų pagerinti pacientų veiklą, kūrime.

Baigus ergoterapijos bakalauro studijų programą, galima tęsti studijas biomedicinos mokslų srities magistrantūros bei doktorantūros programose.

kodėl verta studijuoti ergoterapiją?

  • Ergoterapijos studijų programa ypatinga tuo, kad visus ergoterapijos dalykus dėsto dėstytojai – ergoterapeutai, dirbantys praktinį darbą. Studijų metu, studentai įtraukiami į realių problemų sprendimą,  mokosi taikyti naujausius ergoterapijos metodus, įgyja žinių, įgūdžių, reikiamų dirbti komandoje ar užsiimti individualia praktika.
  • Jau pirmaisiais studijų metais būsimieji ergoterapeutai greta bendrojo lavinimo dalykų studijuoja ir specialiuosius (profesinius) dalykus: ergoterapijos teoriją ir modelius, atlieka pirmąją ergoterapijos praktiką. Studijuodami dalykus, kaip ergoterapija vaikams, seniems ir pagyvenusiems, esant fizinei negaliai, psichiatrijoje bei bendruomenėje, teorines žinias studentai gilina praktikos darbų metu realiose situacijose ir klinikinių praktikų metu, kurioms skiriama virš 1000 valandų.
  • LSMU Ergoterapijos studijos yra vienintelės Lietuvoje, gavusios Pasaulinės ergoterapijos federacijos sertifikatą, yra vertinama ir pripažįstama tarptautiniu mastu: absolventai, įgiję bakalauro kvalifikaciją, gali įsidarbinti daugelyje pasaulio šalių.

Vieta, kur studijuoti verta

Šarūnė Tamulionytė LSMU alumni, Vaikų ergoterapeutė

 

„Prisimenant studijų LSMU metus, galvoje praūžia tikras prisiminimų viesulas. Bakalauro studijos suformavo mano žinių ir įgūdžių pagrindą. Buvo visko: bemiegių naktų besimokant bibliotekoje, o rytais – ilgų ir sunkių kelionių iki paskaitų; buvo begalės naujų žinių, patirčių, išbandymų – ir savęs atradimas.“

LSMU – vieta, kur studijuoti tikrai nebus lengva – bet bus verta.

Praktika studijų metu

Svarbi šių studijų ypatybė –  net tūkstantis valandų klinikinės praktikos, kuri atliekama vienoje didžiausių ligoninių Baltijos šalyse – LSMU ligoninėje Kauno klinikos bei kitose Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigose. Įgiję pakankamai sudėtingų atvejų praktikos, absolventai puikiai parengiami savarankiškai dirbti iš karto po studijų.

Dažniausios praktikos atlikimo vietos:

studijų dalykai

Akademinių mainų programos Studijoms ir praktikai

Pagal ERASMUS+ ir kitas akademinių mainų programas galėsite išvykti studijuoti ar atlikti praktiką Belgijos, Norvegijos, Danijos, Ispanijos universitetuose.

>50
šalių
>220
universitetų
~400
išvykstančių studentų kasmet
3–12
mėnesių studijų trukmė
2–12
mėnesių praktikos trukmė

Studijų aplinka

LSMU Ergoterapijos studijos vyksta moderniose auditorijose, atnaujintose laboratorijose, sukurtos stiprios praktikos bazės, praktinių įgūdžių mokoma pasitelkus šiuolaikišką simuliacinę įrangą.

apgyvendinimas

LSMU studentai turi galimybę apsigyventi viename iš universitetui priklausančių bendrabučių. Bendrabučiai įsikūrę strategiškai patogiose vietose, netoli nuo universiteto padalinių, šalia yra autobusų ir troleibusų stotelės, parduotuvės bei įvairios pramogų vietos. Plačiau..

LSMU bendrabutis
Studentų
bendrabučiai
9

Išsamiau apie priėmimą

Priėmimo etapai ir datos
Bendrasis priėmimas (pagrindinis etapas)2024-06-01 – 2024-07-24 12.00
Papildomo priėmimo I etapas2024-08-05 – 2024-08-08 15.00
Papildomo priėmimo II etapas2024-08-19 – 2024-08-22 15.00
Papildomas institucinis priėmimas2024-08-26 – 2024-08-28 15.00

Bakalauro studijų kaina
Studijų programaMetinė studijų kaina (EUR)
Akušerija (NL)3836
Burnos higiena (NL)3836
Ergoterapija (NL)3836
Gyvūnų mokslas  (NL)3836
Gyvūnų mokslas  (I)2557
Gyvūno ir žmogaus sąveika  (NL)3836
Gyvūno ir žmogaus sąveika  (I)2557
Kineziterapija (NL)3836
Medicininė ir veterinarinė genetika (NL)3850
Medicininė ir veterinarinė biochemija (NL)3850
Maisto sauga (NL)3836
Maisto sauga (NL)3836
Slauga (NL)3836
Sveikatos psichologija (NL)3836
Visuomenės sveikata (NL)3836
Santrumpos: NL  – nuolatinė studijų forma; I – ištęstinė studijų forma.
Registracijos studijoms įmoka

Registracijos studijoms įmoka – 50,00 EUR.
Įmoka mokama pasirašant studijų sutartį.

Sąskaitos rekvizitai:
Gavėjas – Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, įmonės kodas 302536989;
Gavėjo bankas – AB SEB bankas, sąskaitos Nr. LT097044060002905377, kodas 70440;
Mokėjime nurodyti įmokos kodą P6171 ir stojančiojo vardą, pavardę.

Nuo registracijos mokesčio atleidžiami:

  1. Asmenys, ne vyresni kaip 25 metų, kurių tėvai (įtėviai) yra mirę arba turėtas vienintelis iš tėvų (įtėvių) yra miręs bei asmenys, kuriems iki pilnametystės įstatymų nustatyta tvarka buvo nustatyta globa (rūpyba); 
  2. Asmenys turintys negalią ir 45 proc. ar mažesnį dalyvumo (iki 2023 m. gruodžio 31 d. – darbingumo) lygį. 

Šie asmenys vietoje sumokėto registracijos studijoms mokesčio kvito turi pateikti dokumentus, įrodančius teisę į lengvatą.

Pastabos:

  • Stojamąją studijų įmoką už stojantįjį gali sumokėti pats stojantysis arba kitas fizinis ar juridinis asmuo, tačiau būtina teisingai nurodyti mokėjimo duomenis. Neteisingai nurodžius mokėtoją, įmokos paskirtį ar įmokos kodą, lėšos nebus įskaitomos.
  • Nusprendus nebedalyvauti priėmime ar nutraukus studijų sutartį, sumokėtos įmokos negrąžinamos.

Skatinimas ir parama
LSMU studentams

Stipendijos

SKATINAMOJI STIPENDIJA

Skatinamoji stipendija skiriama geriausiems valstybės finansuojamose vietose ir valstybės nefinansuojamose vietose studijuojantiems studentams už:

  • Geriausius stojimo rezultatus
  • Geriausius studijų rezultatus

Pačiam studentui niekur kreiptis nereikia, stipendijas pagal vidurkį arba stojimo balą (pirmųjų studijų metų pirmąjį semestrą) teikia fakulteto dekanatas. Semestro studijų vidurkis, pagal kurį konkurso tvarka skiriamos stipendijos, skaičiuojamas iš visų laikytų disciplinų egzaminų įvertinimų.

Stipendija yra 1,5 bazinės socialinės išmokos (BSI) dydžio (1 BSI = 49€).


VIENKARTINĖ SKATINAMOJI STIPENDIJA

Vienkartinės skatinamosios stipendijos skiriamos už:

  • Aktyvią visuomeninę veiklą
  • Aktyvią organizacinę veiklą
  • Aktyvią mokslinę veiklą
  • Aktyvią sportinę veiklą
  • Pasiektus aukštus rezultatus atstovaujant Universitetą

Stipendija yra iki 2 BSI (1 BSI = 49€) ir gali būti skiriama ne daugiau kaip 2 kartus į semestrą.


Vienkartinės skatinamosios stipendijos taip pat gali būti skiriamos:

  • Gimus vaikui
  • Mirus šeimos nariui
  • Stichinės nelaimės atveju

Stipendija yra 2 BSI ir skiriama vieną kartą per semestrą. Prašymas teikiamas LSMU SA iki einamojo mėnesio 10 dienos, siunčiant el. paštais info@lsmusa.lt ir socialinis.komitetas@lsmusa.lt arba paliekant SA pašto dėžutėje Centriniuose rūmuose (A. Mickevičiaus g. 9).


VARDINĖ STIPENDIJA

Vardinės stipendijos skirstomos pirmosios, antrosios pakopų ir vientisųjų studijų, pradedant trečiuoju studijų semestru, studentams du kartus per mokslo metus. Vienas studentas stipendiją gali gauti tik vieną kartą per mokslo metus. Prašymus pateikusių studentų dalyvavimas vardinių stipendijų komisijos posėdyje yra būtinas. Apie paskirtą pokalbio datą ir laiką prašymus dalyvauti vardinių stipendijų konkurse pateikę studentai informuojami el. paštu.

Reikalavimai stipendijai gauti:

  • Studijų vidurkis turi būti ne mažesnis kaip 8 balai.
  • Stipendija neskiriama studentams, kuriems tais pačiais mokslo metais jau buvo paskirta stipendija iš kitų rėmimo fondų.
  • Pateikiami dokumentai turi būti sudėti į vieną dokumentą, išsaugotą PDF formatu, kurio pavadinime nurodytas Vardas, Pavardė, Fakultetas (trumpiniu) ir kursas (skaičiumi).

Dokumentai siunčiami el. paštais info@lsmusa.lt ir socialinis.komitetas@lsmusa.lt

Būtini dokumentai:

  • Prašymas rektoriaus vardu vardinei stipendijai gauti (prašymas adresuojamas Rektoriui).
  • Dekano patvirtinta pažyma apie studijų vidurkį.
  • Trumpa autobiografija.
  • Aktyvų dalyvavimą studentiškoje veikloje ar remtinumą (studentai, kurie yra netekę tėvų ar globėjų, turintys neįgalius tėvus arba yra iš daugiavaikių šeimų) įrodančius dokumentus.
  • Kitus pasiekimus įrodančius dokumentus (kopijas).
  • Pažymos apie bendrą studijų vidurkį prašymus dalyvauti vardinių stipendijų konkurse pateikusiems studentams bus užsakomos centralizuotai (patiems studentams kreiptis į dekanatus dėl šių pažymų išdavimo nereikia).

Socialinė stipendija

Socialinės stipendijos skiriamos:

  • Studentams, kurių šeimos ar jie patys turi teisę gauti arba gauna socialinę pašalpą;
  • Studentams, turintiems 45 proc. ar mažesnį darbingumo lygį arba sunkų ar vidutinį neįgalumo lygį;
  • Studentams, kuriems iki pilnametystės buvo nustatyta globa (rūpyba) arba tėvai (turėtas vienintelis iš tėvų) yra mirę.

Socialines stipendijas, kurios vertė 6,5 BSI (1 BSI = 49€), skiria Valstybinis studijų fondas. Prašymai stipendijai gauti teikiami www.vsf.lt svetainėje. Paraiškų priėmimai vyksta du kartus per metus:

  • Rudens semestrą (įskaitant žiemos atostogų laikotarpį): einamųjų metų rugsėjo 15-spalio 10 d.
  • Pavasario semestrą (įskaitant vasaros atostogų laikotarpį): einamųjų metų sausio 20-vasario 20 d.

Būtini dokumentai:

  • Prašymas skirti socialinę stipendiją (www.vsf.lt);
  • Asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija;
  • Dokumentai, patvirtinantys, kad studentas atitinka bent vieną iš nurodytų kriterijų.

Socialinė stipendija studentams yra skiriama vienam studijų semestrui ir mokama kiekvieną mėnesį iki to semestro pabaigos, įskaitant to semestro sesiją ir atostogų laikotarpį, bet ne ilgiau kaip iki studijų pabaigos. Studentas, kuris užpildo paraišką papildomo priėmimo metu, socialinė stipendija skiriama tik likusiam semestro laikotarpiui.

Parama studentams su negalia

Finansinė parama teikiama studentams su negalia, kuriems nustatytas 45 proc. ar mažesnis dalyvumo lygis arba sunkus ar vidutinis neįgalumo lygis, kurie po negalios nustatymo aukštojoje mokykloje studijuoja pirmą kartą.

Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teikia finansinę paramą, skirtą studentų su negalia specialiesiems poreikiams tenkinti, susijusiems su studijomis, ir (ar) studijų išlaidoms iš dalies kompensuoti.

Skiriamos šios finansinės pagalbos priemonės:

  • išmokos specialiesiems poreikiams tenkinti – 50 proc. bazinės socialinio draudimo pensijos dydžio per mėnesį (nuo 2024 m. sausio 1 d. 134,89 Eur);
  • išmokos studijų išlaidoms iš dalies kompensuoti – 3,2 BSI (bazinė socialinė išmoka) dydžio per semestrą (nuo 2024 m. sausio 1 d. 176 Eur).

Prašymų teikimo datos:

Studentai, norintys gauti šias išmokas, nuo einamųjų metų rugsėjo 1 d. iki rugsėjo 10 d. arba nuo paramos gavimo sąlygų atsiradimo dienos LSMU Studijų informacinėje sistemoje LSMU SIS pateikia prašymą ir kitus būtinus dokumentus. Daugiau apie išmoką galima sužinoti čia.

Tikslinę išmoką Valstybinis studijų fondas prie Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos skiria 4 BSI (bazinė socialinė išmoka) dydžio išmoką per mėnesį (nuo 2024 m. sausio 1 d. – 220 Eur).

Studentai, norintys gauti šią išmoką, prašymą ir kitus būtinus dokumentus elektroniniu būdu pateikia Valstybinio studijų fondo informacinėje sistemoje „Parama“. Prisijungę prie fondo informacinės sistemos prašymų skiltyje „Pateikti naują prašymą“ pasirinkite „Tikslinė išmoka“ ir užpildykite prašymo formą. Užpildę prašymo formą spauskite „Sutinku. Pateikti prašymą“.

Prašymų teikimo datos:

  • rudens semestras – rugsėjo 1–spalio 16 d.;
  • pavasario semestras – vasario 1–kovo 16 d.;
  • papildomas teikimas – kiekvieną einamąjį mėnesį 1–16 dienomis.

Daugiau apie Tikslinę išmoką galima sužinoti čia. Dėl išsamios informacijos prašome kreiptis į Studentų reikalų tarnybos administratorę Vitaliją Skipskienę, el. paštas vitalija.skipskiene@lsmu.lt

Finansinės paramos išmokos mokamos aukštųjų mokyklų studentams, kurie atitinka šiuos reikalavimus:

  • yra Lietuvos Respublikos piliečiai arba kitų valstybių piliečiai ir asmenys be pilietybės, kurie yra deklaravę nuolatinę gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje;
  • turi teisės aktų tvarka nustatytą 45 procentų ar mažesnį darbingumo lygį arba sunkų ar vidutinį neįgalumo lygį;
  • aukštojoje mokykloje po negalios nustatymo pirmą kartą studijuoja: pagal pirmosios pakopos (bakalauro) studijų programą arba pagal vientisųjų studijų programą; antrosios pakopos (magistrantūros) studijų programą; laipsnio nesuteikiančią studijų programą; trečiosios pakopos (doktorantūros) studijų programą.
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto atsakingas asmuo už paramą studentams su negalia administravimą
Vitalija Skipskienė
Studentų reikalų tarnybos administratorė
Parama užsienio lietuviams 

Valstybinis studijų fondas informuoja, kad 2024 m. sausio 23  d.  pradedamas valstybės paramos skyrimo užsienio lietuvių studijoms Lietuvos aukštosiose mokyklose  konkursas.

Užsienio lietuviams gali būti skiriama dviejų rūšių parama: stipendija ir/ar socialinė išmoka:

  • Stipendijos mėnesinis dydis 178,75 Eur.
  • Socialinė išmoka – tai vienkartinė išmoka, skiriama atsižvelgus į pretenduojančio gauti paramą asmens socialinę padėtį (nuo 203 Eur iki 319 Eur). 

    Parama neskiriama studentams, studijuojantiems kalbas tų šalių, iš kurių jie atvyko.

    Kas gali pretenduoti į paramą?

    Studentai, pretenduojantys gauti paramą, turi būti:

    • priimti į pirmosios pakopos, vientisąsias, antrosios arba trečiosios pakopos studijas Lietuvos aukštojoje mokykloje;
    • paskutinę sesiją išlaikę be akademinių skolų (išskyrus studentus, pretenduojančius gauti tik socialinę išmoką).

    Parama neskiriama studentams, studijuojantiems tų šalių, iš kurių jie yra atvykę, kalbas.

    Kokius duomenis privalau pateikti, kad gaučiau paramą?

    • studentas, norintis gauti paramą, pavasario semestre iki vasario 20 d., o rudens semestre iki rugsėjo 30 d. privalo:
    • nustatytais terminais užsiregistruoti Fondo interneto tinklalapyje ir elektroniniu būdu užpildyti nustatytos formos paraišką. Paraiškos paramai gauti yra teikiamos elektroniniu būdu fondo interneto tinklalapyje autorizuojantis per elektroninę bankininkystę arba elektroninio parašo sistemas;
    • užsienio lietuviai, kurie kreipiasi dėl paramos pirmą kartą, iki paraiškų teikimo termino pabaigos Fondui pateikia krašto lietuvių bendruomenės arba kitos institucijos išduotą lietuvių kilmę patvirtinantį dokumentą arba jo kopiją, arba dokumentus, patvirtinančius, kad jie ne mažiau kaip 3 metus yra gyvenę užsienyje, o atvykę į Lietuvos Respubliką pradėjo mokytis 8-12 klasėje (gimnazijos I-IV klasėje), arba jų kopijas;

    Užsienio lietuviai, norintys gauti socialinę išmoką, iki paraiškų teikimo termino pabaigos Fondui pateikia dokumentus, patvirtinančius socialinę užsienio lietuvių padėtį (šeimos narių skaičių patvirtinančius dokumentus, mirties liudijimus ir pan.) arba teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintas jų kopijas, išskyrus atvejus, kai Fondas nurodo, kad dokumentų pateikti nereikia.

    Kur užpildyti paraišką paramai gauti?

    Studentai, norintys gauti paramą užsienio lietuvių studijoms Lietuvos aukštosiose mokyklose pavasario ir rudens semestruose nustatytais terminais privalo užpildyti elektroninę paraišką paramai gauti ir, jei reikalinga, pristatyti į fondą dokumentus adresu A. Goštauto g. 12-407, 01108 Vilnius.

    Daugiau informacijos apie paramos dydį ir mokėjimo tvarką rasite čia.

    kitos bakalauro studijų programos

    Bakalauro studijos apima 13 studijų programų – tiek tiesioginiam darbui su pacientais, tiek specialybes, orientuotas į tyrimus, mokslinę ir analitinę veiklą.

    Nesate tikri, kokia specialybė jums geriausiai tiktų?

    Susisiekite su mumis. Papasakosime apie studijų programas, jų skirtumus, supažindinsime detaliau su galimybėmis studijuoti.


    Kontaktai konsultacijai

    komisija@lsmu.lt